Sunday , 18 November 2018

Kona Bike Count 2018: Cervelo populairst, Canyon en Felt blijven stijgen

DSC_3725

Geen hele grote verschuivingen in de Kona Bike Count dit jaar, maar wel opnieuw de vaststelling dat Canyon en Felt de twee sterke groeiers zijn… Dat is het resultaat van de jaarlijkse telling van de fietsen van de deelnemers aan het WK Ironman in Hawaii. Het is voor veel fietsconstructeurs een duidelijke meting rond de populariteit van hun merk onder de triatleten. Bovenaan staat net zoals de voorgaande jaren Cervelo, al boeten ze stevig in wat absolute aantallen betreft. En het verlies van Cervelo lijkt voor een groot deel op te gaan in de groei die Felt en vooral Canyon maken. Het Duitse merk stijgt zelfs naar de zesde plaats terwijl het in 2016 niet eens in de top-10 stond.

Cervelo moet het tegenover 2017 met maar liefst 87 fietsen minder stellen in de wisselzone in Kona, terwijl Canyon er 28 bij krijgt en Felt van 177 naar 185 gaat. Felt staat op 5 en Canyon op 6 en hijgen in de nek van Specialized. Die zagen voorlopig nog geen Shiv-effect dit jaar. Nog opvallend: hoewel Ventum en Dimond erg opvallend aanwezig zijn tijdens de Ironman-weken in Kona, blijft hun aantal toch beperkt. Beide merken blijven wel groeien. Ventum gaat van 37 fietsen in 2017 naar 49 stuks in 2018. Dimond stijgt van 31 naar 43.

Voor wat de Belgische inbreng betreft, is het bijna status quo. Vorig jaar telden we 8 Ridley’s en 2 Merckx’en. Dit jaar stonden er 1 Merckx en 6 Ridley’s in de wisselzone. En wij zagen flink wat SWS-wielen van Vlaamse makelijk, maar die vielen in de telling onder ‘Others’. Bij de wielen blijft Zipp er met kop en schouders bovenuit steken. ISM neemt de koppositie bij de zadels stevig in handen, Rudy bij de helmen en Shimano is nog altijd de populairste leverancier van groepsets en pedalen.

Bekijk op Triathlete de volledige Kona Bike Count resultaten van 2018

Merk201820172016
Cervelo487570577
Trek256261261
Specialized189216209
Felt185177139
Canyon13010239
Argon 18118146106
Scott110100106
BMC108101100
Quintana Roo978489
Giant928870

About Hans Cleemput

Hans Cleemput
Hans is hoofdredacteur van 3athlon.be en speaker op veel triatlon en duatlon wedstrijden. Sinds Kapelle Op Den Bos 2014 mag hij zich ook triatleet noemen :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>