Op dezelfde dag als haar Toyo Tires-maatje Marten Van Riel pakte ook Hanne De Vet een mooie overwinning in de Zarauzko Triatloia, haar allereerste grote profzege op de lange afstand. De Zarauzko Triatloia is één van de oudste triatlons van Spanje, die al sinds 1987 wordt georganiseerd. De omstandigheden waren niet gemakkelijk en Vetje kwam zelfs te voet te staan in de regen op een klim van 20% op het lastige parcours in en rond Zarautz, in Spaans Baskenland.
De 2,9 km zwemmen in de open zee tussen Getaria en Zarautz werd extra moeilijk door de sterke stroming. Hanne De Vet zat alvast goed voorin samen met onder andere de Britse Stephanie Clutterbuck en de Spaanse triatletes Helene Alberi, Sofía Aguayo, Judith Corachán en Ainhoa Murua. In de 80 km fietsen pakte Vetje ondanks de regen een mooie voorsprong.
Klim van 20 procent in de regen

Een klim met 20% hellingsgraad was één van de scherprechters in het fietsen. Door de regen moest Hanne zelfs afstappen om boven te geraken. Het hield haar echter niet tegen om vol voor de winst te gaan. Alleen Clutterbuck wist de schade nog wat te beperken, maar in de halve marathon hield Hanne mooi stand. Ze won haar allereerste pro-triatlon op de halve afstand voor Stephanie Clutterbuck en Helene Alberdi.
Bij de mannen pakte de Spanjaard Antonio Benito de overwinning in een nieuw parcoursrecord van 3u49’37 voor Carlos Oliver en Fernando Zorrilla.
Recent Posts
Jogclub Podcast
Video: Challenge Roth
- Vincent Luis maakt deelname Challenge Roth bekend
- Ironman Pro Series over twee weken van start bij IM 70.3 Geelong
- Rachel Klamer wint onderbezette Africa Cup Troutbeck
- Henri Schoeman maakt Long Distance debuut tijdens Challenge Roth
- Canyon introduceert ‘Collect & Ride-Service’ bij deelnemende fietswinkels, extra gemak voor consument